Для працюючих за кордоном

На жаль, реалії нашого життя невтішні: багато наших громадян з тих чи інших причин змушені жити та працювати за кордоном. Проте немає жодних сумнівів стосовно того, що настане той день коли Ви не зможете або не захочете більше працювати далеко від рідного дому. Чого ж чекати людині, яка вирішить повернутися на заслужений відпочинок до рідної країни?

 

Закон України „Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування” передбачає право на пенсію за віком: для чоловіків – з 60 років, для жінок – з 55 років (у майбутньому планується його підвищення) при наявності у них страхового стажу не менше 5 років. Страховий стаж – це період (строк), протягом якого особа підлягала державному соціальному страхуванню, якою або за яку сплачувався збір на обов’язкове державне пенсійне страхування згідно законодавства. Страхові внески – це кошти, сплачені на загальнообов’язкове державне пенсійне страхування. Мінімальний розмір страхового внеску розраховується від мінімальної заробітної плати, встановленої державою. Мінімальний розмір такої пенсії встановлюється на рівні (не може бути нижчим) місячного прожиткового мінімуму для осіб, що втратили працездатність, станом на 1 січня звітного фінансовго року (на 1 січня 2015 року ця сума складала 949 грн.).

 

Проте якщо Ви працювали нелегально (не платили податки) чи Ваш роботодавець не перераховував за Вас страхові внески (заробітна плата виплачувалася у „конвертах”) або ж Ви працювали у країні, з якою Україна не має угод про взаємне визнання страхового стажу, то Ваш щомісячний страховий внесок до Пенсійного фонду України буде дорівнювати нулю. Таким чином, повернувшись на заслужений відпочинок в Україну, Ви ризикуєте залишитись без гідної пенсії або ж, у кращому випадку, отримаєте встановлений державою мінімум.

 

Дивлячись на обличчя наших та західних пенсіонерів, постає одне питання: „Чому?” Адже віддавши роботі кращі роки свого життя, справно сплачуючи податки, кожен має право на гідну пенсію. Проте вони мали можливість завчасно потурбуватися про свою пенсію, а наші громадяни – ні. Тому треба задумуватись над питанням пенсійного забезпечення ще тоді, коли Ви повні сил та енергії. Тим більше, що держава забезпечує кожному громадянину України, де б він не знаходився і в якій б країні не працював, право створити для себе міцне матеріальне підґрунтя для забезпечення гідного рівня життя на пенсії.

 

НТ „ВПФ „Соціальна перспектива” пропонує усім громадянам України унікальну можливість – перебуваючи на роботі за кордоном, Ви можете стати учасником нашого Фонду та здійснювати пенсійні внески на свою користь. Пенсійні внески з – за кордону можуть здійснюватися у будь – якій валюті, але на Вашому індивідуальному пенсійному рахунку, згідно чинного законодавства, вони будуть обліковуватися у національній валюті. Як стати учасником Фонду, Ви можете ознайомитись у розділі „Стати вкладником” (Для фізичних осіб). Не зважаючи на те, що Ви живете та працюєте за кордоном, ставши учасником НТ „ВПФ „Соціальна перспектива” Ви отримаєте такі ж права та можливості, як і решта учасників Фонду. Тому пропонуємо Вам зробити реальні кроки на зустріч Вашій старості, що не залишитись потім наодинці з обіцянками держави та її прожитковим мінімумом.


Created by Siter.in.ua